Autopřepravník díky Nadaci ČEZ

04.10.2020

Naše členská základna a tím i koňská rodina se rozrostla o velice mnoho talentovaných nebo ctižádostivých dětí, kteří to u koní chtějí dotáhnout hodně vysoko. Rádi by se podívali i na stupínky vítězů, tak jak se tomu již dříve našim členům povedlo (viz Náš sport).

Jako nezisková organizace nedisponujeme velkými částkami, a všechny prostředky jdou právě do výcviku našich nejmenších a nejnovějších členů, tréningů a závodění těch zkušenějších, zdatnějších a cílevědomějších jezdců. Také je potřeba obnovovat výstroj koní, a rovněž sportovní materiál, překážky a bezpečnostní prvky jak pro jezdce tak i pro koníky.

Abychom mohli na soustředění a oficiální i hobby závody do konkurenčních sportovišť jezdit a brát daleko více našich jezdců, požádali jsme Nadaci ČEZ o příspěvek na autopřepravník, aby ty naše koňské miláčky nebolely nožičky a nemusely všude chodit pěšky.

Díky nadšencům pro pohybové aktivity všeho druhu včetně všech našich jezdců, kteří při každé hodině zapli aplikaci EPP POMÁHEJ POHYBEM, se povedlo v krátkém čase nasbírat potřebný počet bodů.

Na základě toho nám pak Nadace ČEZ poskytla peněžní prostředky ve výši 80.000,- Kč na autopřepravník. 

Ten jsme společně s dětmi nazdobili a hned využili na cesty na tréningy do haly v Ostravě - Hrabové a závody ve Sviadnově.

Za celý Sportovní klub Mušketýr Ostrava, z.s. chceme velice poděkovat Nadaci ČEZ, že nám umožnila rozšířit náš vozový park o autopřepravník pro koně Bockmann CSZ.

Alice Hovjacká, předseda klubu