O nás

Od roku 1992, kdy byl sportovní klub Mušketýr založen, několikrát změnil své působiště. Nyní se stáj nachází v Trojickém údolí ve Slezské Ostravě, dobře ukryt před hlukem civilizace. Nad stájí se tyčí nejvyšší bod Ostravy - halda Ema. Okolí je jako stvořené pro vyjížďky na koni - krásná příroda, rybníky, louky, lesy... . Na co si jen vzpomenete. Těžko byste hledali jiné, tak krásné místo, blízko centru Ostravy. Nemáme to daleko k soutoku řek Ostravice a Lučiny, a také k Slezskoostravskému hradu, kde můžeme v horkých letních dnech ochladit sebe i koníky, ani k rozlehlým heřmanickým loukám kde se koně rádi proběhnou. Za stájí máme k dispozici travnatou plochu, která kdysi byla fotbalovým hřištěm, dnes nám slouží jako kolbiště. Nově nám přibyla nová písková jízdárna, na které se provoz od jejího zrodu ještě nezastavil. Naproti stáje stojí dům, jehož spodní patro využíváme jako klubovnu a šatnu, kde se všichni členové klubu scházejí. Nesmíme zapomenout na nejoblíbenější místo našich koníků - 2 prostorné výběhy s ovocnými stromy. V této době náš klub čítá kolem 40 aktivních členů nejrůznějších věkových skupin. 

K dispozici máme 25 koní, a to převážně vlastního chovu. Jedná se o Českého a Slovenského teplokrevníka (z vysokým podílem Anglického plnokrevníka) a sportovní pony. Tito koně jsou využíváni nejen k výcviku jezdců a k zápřahu v kočáře, ale reprezentují nás také na různých společenských akcích a závodech.


O předsedovi 

Alice Hovjacká se jezdectví se věnuje již od roku 1967 - Baník Ostrava, členství v oddíle rekultivace Karviná a JO JZD Frýčovice. Jako člen komise masového rozvoje u ČJF stojí aktivně u zrodu voltiže a vytrvalostních jízd (endurace) - v letech 1981-85. Ve sportovních soutěžích jsme Alici Hovjackou mohli vidět v sedle klisen Perleť, Hážovka, Chvojka, Laguna, Aida, Mara, Vinona. V roce 1991 se stala v sedle klisny Vinova mistryní České republiky v endurance. V roce 1992 založila jezdecký klub Mušketýr Ostrava, který má od roku 1994 sídlo na Slezské Ostravě a jehož je předsedou a trenérem. Název klubu je odvozen od jména hřebce Mušketýr - prvního koně, který byl ve vlastnictví klubu v roce 1992.

Alice Hovjacká a klisna Vinona při tréninku na endurance
Alice Hovjacká a klisna Vinona při tréninku na endurance

Chcete nás kontaktovat?